• Koło fotograficzne

O nas

Gminny Ośrodek Kultury w Trzciannem utworzono na podstawie Aktu o utworzeniu nadanego Uchwałą Nr II/17/73 Gminnej Rady Narodowej w Trzciannem z dnia 14 maja 1973 roku. Pierwszym kierownikiem była Krystyna Kozłowska, obecnie dyrektorem ośrodka jest Marzanna Leszczyńska.

W 2006 r. w GOK wykonano generalny remont w ramach projektu „Modernizacja i doposażenie Gminnego Ośrodka Kultury w Trzciannem” dofinansowanego z Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, działanie 2.3 „Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego”.

Celem ośrodka jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej potrzeby kulturowe mieszkańców Gminy Trzcianne oraz upowszechnianie i promocja kultury.

Według statutu do podstawowych zadać ośrodka należy:

• rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb oraz zainteresowań kulturalnych społeczeństwa;
  • edukacja kulturalna i wychowanie przez sztukę;
  • tworzenie warunków dla amatorskiego ruchu artystycznego, oraz zainteresowanie wiedzą i sztuką;
  • kultywowanie tradycji i tworzenie warunków dla rozwoju folkloru, a także rękodzieła artystycznego i ludowego,
  • gromadzenie, dokumentowanie , tworzenie, ochrona i udostępnianie dóbr kultury.

Natomiast do szczegółowego zakresu działania GOK należy:

• organizowanie spektakli, koncertów, wystaw, odczytów, konkursów;
  • organizowanie imprez artystycznych, rozrywkowych, turystycznych i sportowych;
  • świadczenie usług poligraficznych, fotograficznych i filmowych;
  • prowadzenie sprzedaży giełdowej, detalicznej i antykwarycznej dzieł sztuki i artykułów użytku kulturalnego;
  • organizowanie imprez zleconych, okolicznościowych, rodzinnych i obrzędowych;
  • prowadzenie działalności wydawniczych.