Zasady funkcjonowania GOK w czasie pandemii

prowadzenia zajęć w GOK w Trzciannem w czasie
trwania epidemii wirusa COVID-19

1. W związku z działalnością kulturalną do ośrodka mają prawo wstępu wyłącznie:
    1. Personel ośrodka;
    2. Uczestnicy, osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach kulturalnych;
    3. Rodzic lub opiekun w celu przyprowadzenia lub odbioru dziecka;
    4. Służby sanitarne, epidemiologiczne i wyspecjalizowany personel sprzątający;
    5. Inne osoby po uzyskaniu indywidualnej zgody Dyrektora ośrodka.
  2. Rodzice/opiekunowie mogą wchodzić z nieletnim uczestnikiem wyłącznie do przestrzeni wspólnej z zachowaniem zasady odstępu 2 metrów od innych osób, przy stosowaniu środków ochrony bezpośredniej w postaci osłon ust i nosa oraz rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcji rąk.
  3. Uczestnicy zajęć zobowiązani są przychodzić na zajęcia punktualnie na 5 min. przed ich rozpoczęciem. Niedopuszczalne jest wcześniejsze gromadzenie się uczestników zajęć i ich opiekunów wewnątrz budynku. Rodzice mają zakaz oczekiwania na dzieci w budynku instytucji.
  4. Wszyscy uczestnicy zajęć są wpuszczani przez instruktora lub pracownika GOK na 5 min. przed ich rozpoczęciem.
  5. Osobom z przejawami choroby, tj. gorączką, kaszlem zakazuje się przychodzenia na zajęcia,
    a także przebywania w budynku GOK. Jeśli objawy wystąpią podczas zajęć zostanie niezwłocznie wdrożona procedura postępowania na wypadek wystąpienia choroby zakaźnej (COVID-19).
  6. Do budynku wszyscy uczestnicy zajęć wchodzą we własnych maseczkach ochronnych i przed ich rozpoczęciem zobowiązani są do odkażania rąk płynem dezynfekującym, znajdującym się przy wejściu.
  7. W czasie zajęć dopuszcza się niekorzystanie z maseczek ochronnych z jednoczesnym obowiązkiem zachowania dystansu 2 m pomiędzy uczestnikami zajęć.
  8. Jednocześnie z toalety może korzystać tylko jedna osoba.
  9. Podczas kaszlu i kichania uczestnik zobowiązany jest zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzucić chusteczką do zamkniętego kosza i umyć ręce.
  10. Uczestnik powinien starać się nie dotykać dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu.
  11. Po skończonych zajęciach uczestnik opuszcza budynek bez zbędnej zwłoki.
  12. Wprowadza się 15 min. przerwy technicznej między kolejnymi zajęciami, w trakcie której instruktorzy prowadzący zajęcia zobowiązani są przewietrzyć użytkowane pomieszczenie.
  13. Maksymalnie w zajęciach odbywających się na sali w GOK może uczestniczyć 12 osób + instruktor.
  14. Wszystkie osoby przed wejściem do ośrodka mają mierzoną temperaturę termometrem bezdotykowym (dezynfekcja po każdej grupie) lub innym termometrem (dezynfekowanym po każdym użyciu).
  15. Do ośrodka nie są wpuszczane osoby z temperaturą przekraczająca 37,5o
  16. Niepełnoletnia osoba ze zwiększoną temperaturą jest izolowana od innych osób w wydzielonej przestrzeni epidemiologicznej, gdzie przebywa do czasu przyjazdu rodzica/opiekuna.