Why Choose our theme?

Set your website in 5 minutes with ready Designs!

With 1 click & 3-5 minutes time, you can recreate our ready designs on your website. They are always recreated exactly as you can see on our live designs.

Our Rife WP Theme is perfect for everyone who wants to build a spectacular website!

Apollo13 Team

Highlighted Features

make your work easier and faster!

All Ready Designs Pro

Get unlimited access to all current and upcoming designs when using Rife Pro Theme. See them all!

Revolution Slider Pro

Responsive WordPress Slider Plugin that displays your content in a beautiful way included for free!

Premium Support Pro

Whenever you struggle with anything regarding Rife Pro, just hit us a message on our support forum.

Live Customizer

WordPress "Live Customizer" will help you see the changes made on your website in real time.

All Header Variants Pro

Vertical & Horizontal (Classic, Full Width, Menu Below, Centered) designs at your fingertips.

One Page Mode

Do you need great looking landing page? Use One-Page option and create a stunning parallax website.

Menu Effects Pro

Use one of the several cool menu effects to spice up your next commercial or personal website.

WooCommerce Support

WooCommerce is now the most popular eCommerce platform available on the WordPress.

SAFE & SEO READY

Rife is compatible with Yoast SEO plugin. Use Yoast plugin to maximize your SEO game.

Latest Posts

Only Best Stories. DIVE IN!

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii kart pocztowych prezentujących wszystkie miejscowości gminy Trzcianne. Projekt i zdjęcia zostały wykonane w ramach działań koła fotograficznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzciannem.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Gminny Ośrodek Kultury w Jaświłach oraz Biblioteka Publiczna Gminy Jaświły zapraszają do udziału w Przeglądzie Powiatowym “Moja bombka bożonarodzeniowa”.

Szczegóły na stronie organizatora.

28 października w GOK odbył się pokaz robienia stroików bożonarodzeniowych. Zajęcia przeprowadziła Pani Grażyna Urbanowicz z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Mońkach.

W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej zakończyła się realizacja projektu pn. „Pogrzebowe Pieśni Podlaskiej Prababki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowanego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska2021”. Prowadzący, uczestnicy i goście spotkali się we dworze z Bobry Wielkiej na promocji śpiewnika zawierającego teksty i zapis nutowy pieśni żałobnych z okolic Moniek, a także płytę nagraną podczas warsztatów śpiewaczych. Powstał także film: link do filmu.

Czytaj dalej

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej zaprasza w niedzielę 10 października o godz. 16.00 do dworu z Bobry Wielkiej na spotkanie promocyjne będące podsumowaniem projektu pn. „Pogrzebowe Pieśni Podlaskiej Prababki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu realizowanego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska2021”.
Efektem projektu jest publikacja zawierająca zapis tekstowy i po raz pierwszy nutowy z dołączonym CD audio 22 ludowych pieśni pogrzebowych z powiatu monieckiego. Wydawnictwo jest bezpłatne. Można je będzie otrzymać podczas spotkania promocyjnego z udziałem uczestników projektu i prowadzących warsztaty śpiewacze. Efekty warsztatów w formie audio-video, można oglądać już w teraz na stronie www.skansen.bialystok.pl oraz portalu społecznościowym www.facebook.com/skansenbialystok/ jak też na stronach partnerów w projekcie – ośrodków kultury w Mońkach i Trzciannem oraz partnerów medialnych – Wrota Podlasia i Bia24. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką.

Loga partnerów projektu

Logo Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej
Logo Województwa Podlaskiego
Logo bia24
Logo Gminnego Ośrodka Kultury w Trzciannem
Logo Monieckiego Ośrodka Kultury

Zapraszamy wszystkich na pierwsze spotkanie organizacyjne nauki gry na instrumentach muzycznych i zajęć wokalnych, które odbędzie się 22 września (środa) o godz. 17:00. Zajęcia prowadzić będzie nowy instruktor Pan Mateusz Kurkowski.

Zachęcamy uczniów szkoły podstawowej klas VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie fotograficznym: “Baczyński bez filtra”.
Prace można nadsyłać do 31 grudnia.

Baczyński bez filtra
Baczyński bez filtra

ŹRÓDŁO: 

https://baczynskibezfiltra.pl

5 września 2021r. przy kościele w Laskowcu odbył się V Piknik Gminno – Parafialny. Najmłodsi mogli skorzystać z urządzeń dmuchanych, zjeść watę cukrową i pączki oraz uczestniczyć w zabawach i konkursach prowadzonych przez animatorów. Rozegrane zostały jak co roku V Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Trzcianne. Wszystkim czas umilał występ zespołów Trzciannianki i Tęcza, a oprawę muzyczną przygotował Grzegorz Kuczyński. Wszyscy uczestnicy mogli spróbować smakołyków z grilla.

Przejście do galerii V Piknik Gminno - Parafialny

Zapraszamy do galerii

W dniu 29 sierpnia 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzciannem odbyły się uroczystości wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji odznaczeniami przyznanymi przez Prezydenta RP dokonał Marek Krzysztof Szydłowski Wójt Gminy Trzcianne.

Więcej szczegółów na stronie: Jubileusz 50-lecia małżeństwa – Gmina Trzcianne.

W ostatnim dniu warsztatów śpiewaczych „Pogrzebowe pieśni podlaskiej prababki” uczestnicy wraz z prowadzącymi wzięli udział w nagraniach, bo efektem projektu będzie nie tylko śpiewnik zawierający teksty i zapis nutowy dwudziestu dwóch pieśni żałobnych z powiatu monieckiego, ale też płyta. Wszyscy zainteresowani będą mogli otrzymać publikację wraz z dołączoną płytą w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Ukaże się jeszcze tej jesieni. 

Czytaj dalej

Plakat "Z tradycją w Nowoczesność"

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim, amatorskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”.

Nagraj i przyślij nam swój film. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 września 2021 r., do godz. 17.00. Szczegóły znajdziesz w regulaminie poniżej.

Świat się kręci wokół wsi
Świat się kręci wokół wsi

Czytaj dalej

Uczestnikom zajęć “Roztańczone Wakacje”, przypominamy o wyjeździe w dniach 17 i 18 sierpnia o godz. 9.45 (z parkingu przy Urzędzie Gminy Trzcianne). Obowiązkowo bierzemy ze sobą maseczki.

Gratulujemy uczestnikom koła fotograficznego wyników konkursu „PIĘKNE, BO NASZE!”

Wiktoria Turska zajęła II miejsce, natomiast Kacper Zalewski otrzymał wyróżnienie w kategorii I (uczniowie z klas IV-VIII).

Koło fotograficzne tym razem w poszukiwaniu kadrów w Zubolach i Chojnowie.

Rozpoczęły się warsztaty śpiewacze w ramach projektu „Pogrzebowe Pieśni Podlaskiej Prababki”. Dwunastoosobowa grupa uczestników poznaje pieśni śpiewane dawniej na pogrzebach we wsiach powiatu monieckiego, zebrane podczas przeprowadzonych wcześniej badań terenowych. Zwieńczeniem projektu będzie ich nagranie na płytach CD, która zostanie dołączona do publikacji zawierającej teksty i zapis nutowy. 

Czytaj dalej

Jednoczyły ludzi w bólu po stracie bliskiej osoby, pozwalały w szczególny sposób oddać mu hołd, często dawały odrobinę otuchy, że to nie koniec. Pieśni żałobne, bez których dawniej na wsi trudno było wyobrazić sobie ostatnie pożegnanie, powoli odchodzą w zapomnienie. Na szczęście są ludzie, którzy je znają, wciąż jeszcze śpiewają i potrafią przekazać.
Na warsztaty organizowane w ramach projektu „Pogrzebowe pieśni podlaskiej prababki” zapraszają liderzy zespołów ludowych z powiatu monieckiego, ludzie doświadczeni w prowadzeniu śpiewów żałobnych: Halina Waszkiewicz z Moniek („Pogodna jesień”), Irena Kobeszko z Szorc („Trzciannianki”) i Jan Szklarzewski z Guz (Kompania Męska z Kalinówki Kościelnej).
Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę. Są jeszcze wolne miejsca (nr tel.: 509 336 816, e-mail: edukacja@pmkl.pl).
Warsztaty będą się odbywać w dniach 1, 8, 16, 21, 22 sierpnia 2021 r., w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, w godzinach 10.00-16.00. Podczas ostatniego spotkania pieśni zostaną zarejestrowane.
Zwieńczeniem projektu będzie publikacja pieśni pogrzebowych z powiatu monieckiego w śpiewniku zawierającym zarówno teksty, jak i zapis nutowy, z dołączoną płytą CD.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

Loga partnerów projektu

Wszystkie dzieci, które zapisały się do udziału w warsztatach “Roztańczone Wakacje” informujemy, że zajęcia odbywać się będą w dniach 22 – 24 lipca 2021r. w godzinach:

 • grupa młodsza 10.00 – 13.00,
 • grupa starsza 13.30 – 16.30.

Występ zespołu tanecznego BISS działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzciannem podczas Dance Project Festiwal w Starym Dworze 2021.

https://youtu.be/dFy_l62YBCk

POZNAJCIE DAWNE PIEŚNI. Ruszyła rekrutacja uczestników projektu „Pogrzebowe Pieśni Podlaskiej Prababki” w którym Gminny Ośrodek Kultury w Trzciannem jest partnerem. Czekamy na zgłoszenia osób zainteresowanych udziałem w bezpłatnych warsztatach śpiewaczych, które odbywać się będą  od 1 do 22 sierpnia 2021 r. na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Chętni mogą się zgłaszać do GOK w Trzciannem (e-mail: gok@trzcianne.pl, tel.: 85 713 10 311 lub do PMKL (e-mail: edukacja@pmkl.pl, tel.: 509 336 816).

Organizatorom zależy, by w warsztatach wzięły udział osoby zameldowane w miejscowościach liczących do 50 tys. mieszkańców, posiadające umiejętności wokalne. Mile widziani będą uczestnicy z powiatu monieckiego, ale nie jest to warunek konieczny.

W zgłoszeniu prosimy o przesłanie krótkiej informacji o sobie: – imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, doświadczenie i umiejętności wokalne, zainteresowania związane z tradycjami ludowymi Podlasia;
– załącznik z krótkim nagraniem wokalnym jednej pieśni lub piosenki w formacie mp3; repertuar dowolny, nie wymagany podkład muzyczny (dołączenie nagrania bądź jego brak nie stanowi głównego kryterium uczestnictwa).
„Pogrzebowe Pieśni Podlaskiej Prababki” to tytuł projektu, na którego realizację Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej dostało dofinansowanie w wysokości 40 000 złotych w ramach programu EtnoPolska 2021. Instytucja, dzięki dużej liczbie zdobytych punktów, znalazła się na drugim miejscu wśród wszystkich, którzy złożyli wnioski. Efektem projektu będzie zachowanie dla przyszłych pokoleń ludowych pieśni żałobnych z powiatu monieckiego.
Zgodnie z założeniami, badania podczas których zostały zebrane teksty i melodie pieśni pogrzebowych, były prowadzone w wybranych wsiach na terenie powiatu monieckiego. Zapisany materiał posłuży do sporządzenia zapisu nutowego oraz do przeprowadzenia warsztatów. Instruktorami zostaną osoby starsze, które w śpiewach pogrzebowych, trwających dawniej nawet trzy dni, brały czynny udział i znają tradycyjne pieśni.
W zajęciach, podzielonych na pięć sześciogodzinnych spotkań, weźmie udział 12 osób. Pieśni, które poznają uczestnicy warsztatów, zostaną nagrane z ich udziałem podczas ostatniego spotkania i wydane na płycie CD. Płyta zostanie dołączona do publikacji podsumowującej projekt. W książce opublikowane zostaną nie tylko teksty i zapis nutowy pieśni pogrzebowych z okolic Moniek, ale też wspomnienia osób prowadzących warsztaty dotyczące dawnej obrzędowości pogrzebowej. Publikacja będzie bezpłatna. Przewidywane terminy spotkań warsztatowych to : 01.08, 08.08, 16.08, 21.08, i 22.08. W ostatnim dniu warsztatów (22.08) realizowane będą nagrania audio i audio-video. Partnerami projektu są Moniecki Ośrodek Kultury i Gminny Ośrodek Kultury w Trzciannem.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

Informacja o dofinansowaniu

W dniach 22 i 23 czerwca 2021r na placu przy Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka w Trzciannem odbył się Piknik rodzinny. Organizatorami byli: Wójt Gminy Trzcianne, Gminny Ośrodek Kultury w Trzciannem i Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka w Trzciannem.

Zapraszamy do galerii

Czytaj dalej

W dniach 22 i 23 czerwca 2021 roku na placu przy Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka w Trzciannem w godz. 9.00 – 13.00 odbędzie się impreza dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

W dniu 22 czerwca zapraszamy uczniów oddziałów przedszkolnych i klas I – III. W programie: urządzenia dmuchane, wata cukrowa, popcorn, gry, zabawy i konkursy z animatorami, występ zespołów tanecznych z GOK w Trzciannem oraz poczęstunek z grilla (dla wszystkich za darmo).

W dniu 23 czerwca zapraszamy uczniów klas IV – VIII. W programie: rozgrywki sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego, urządzenia  dmuchane, wata cukrowa, popcorn, gry, zabawy i konkursy z animatorami, pieczenie kiełbasek przy wspólnym ognisku (dla wszystkich za darmo).

Organizatorzy: Wójt Gminy Trzcianne, Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka w Trzciannem i Gminny Ośrodek Kultury w Trzciannem. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci, rodziców i opiekunów do wspólnego spędzenia czasu w formie zabawy.

Ruiny młyna w Starych Bajkach wydaje się, że to tylko przedwojenne, zniszczone budowle, ale te z pozoru zwykle ruiny niosą za sobą wiele ciekawych historii…. Jak podaje miejska legenda działał on aż do 1995 roku, kiedy to wybuchł wielki pożar, który doszczętnie zniszczył młyn państwa Baranowskich. Podczas I Wojny Światowej zostali zesłani oni na Sybir. Podobno do zesłania przyczynił się pewien Rosjanin, który po wojnie z rodziną osiedlił się w Polsce, gdzie spotkała go kara za jego czyny, mianowicie, został zastrzelony przez miejscową ludność. Tuż za młynem możemy dostrzec ruiny wybudowanego domu, który jak głosi legenda również spłonął. Pozostałości to tylko ruiny starych piwnic, kamienna podmurówka zarośnięta mchem i krzewami. Według mieszkańców to miejsce jest nieszczęśliwe, dlaczego? W młynie, z którego dziś już mało zostało pracował również brat właściciela, który zginął poprzez wciągnięcie w pasy. Jak mówi legenda, kto kupuje to miejsce szybko zaczyna chorować lub umiera.

Autor artykułu: Wiktoria Turska

Czytaj dalej

Nasze Trzciannianki  prezentują jak dawniej wyglądało kiszenie kapusty. Wszystko to działo się w  Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej.

ŹRÓDŁO: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej
https://www.youtube.com/channel/UC6RJgcgXwI4qM37qQL_tcSw

 

Zachęcamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych klas I-VIII do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.: „Cztery żywioły w lasach”.

konkurs plastyczny cztery żywioły

Czytaj dalej

22 kwietnia to święto Naszej Planety, obchodzone na całym świecie. 
Tegoroczny Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem “Działanie na rzecz klimatu”.

światowy dzień ziemi

Czytaj dalej

kapliczki

Zapraszamy na nową stronę internetową na której powstaje baza kapliczek i krzyży na terenie gminy Trzcianne.

Jeśli ktoś z Państwa posiada informację o obiekcie który nie został uwzględniony w naszym spisie lub odnośnie historii poszczególnych obiektów, uprzejmie prosimy o przesłanie ich na adres:
kontakt@kapliczkitrzcianne.pl
lub do Gminnego Ośrodka Kultury w Trzciannem tel. 857131031 e-mail gok@trzcianne.pl.

www.kapliczkitrzcianne.pl

ŚMIGUS-DYNGUS

Śmigus-dyngus, który dzisiaj kojarzy się nam z polewaniem wodą, oznaczał kiedyś dwa zupełnie inne, odrębne zwyczaje. Śmigus oznaczał smaganie rózgami po nogach i udach, zaś dyngus – oblewanie wodą i zbieranie datków stanowiących wielkanocny okup.

Więcej informacji o historii tego zwyczaju:
https://kurierhistoryczny.pl/artykul/historia-smigusa-dyngusa,317

zimowa-piosenka-konkursKonkurs Zimowa Piosenka ONLINE rozstrzygnięty!

Gratulujemy laureatom i zapraszamy do obejrzenia występów uczestników.

Czytaj dalej

Dajemy Wam więcej czasu na wysłanie zgłoszeń w konkursie „Zimowa Piosenka”. Na zgłoszenia czekamy do 25 lutego 2021 r.!!!

ŹRÓDŁO: Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku
http://www.tl.bialowieza.pl

Termin nadsyłania prac mija 15 maja 2021.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Czytaj dalej

Laureatów V Konkursu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego zapraszamy po odbiór nagród, dyplomów i statuetek.

Nagrody można odebrać w godzinach pracy GOK. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie terminu pod numerem 85 713 10 31.

Czytaj dalej

Prace konkursowe należy dostarczyć w terminie do 21 grudnia 2020 r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Trzciannem (ul. Wojska Polskiego 10, 19-104 Trzcianne). Można też przesłać zdjęcia samodzielnie wykonanej pracy na adres gok@trzcianne.pl.

Czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia występów uczestników.

Czytaj dalej

Czuwaj!
V Konkurs Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego rozstrzygnięty!

Konkurs stał się już tradycją i okazją do spotkania harcerskiej braci. Ponieważ obecna sytuacja uniemożliwiła nam spotkanie się w Trzciannem, imprezę zorganizowaliśmy w formie online.  Postanowiliśmy też oceniać jedynie występy solistów.

Czytaj dalej

Gminny Ośrodek Kultury w Jaświłach zaprasza do udziału w Powiatowym Przeglądzie “Szopki i gwiazdy w tradycji ludowej i współczesne”. Więcej informacji na stronie organizatora jaswily.naszgok.pl.

Halloween

Czytaj dalej

Tym razem grupa fotograficzna miała okazję popisać się zdolnościami plastycznymi.

Czytaj dalej

Wspomnienie z ostatnich zajęć fotograficznych.

V KONKURS PIOSENKI HARCERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ IM. BŁ. KS. PHM. STEFANA WINCENTEGO FRELICHOWSKIEGO – ONLINE

Epidemia utrudnia życie nam wszystkim. To, co dotychczas wydawało się zupełnie normalne i proste, teraz bywa trudne lub nawet niemożliwe do zrealizowania. Podobnie jest z V edycją Konkursu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej. Ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo w tym roku odbędzie się on online jedynie w kategorii solistów.

By wziąć udział w konkursie, trzeba nagrać wykonanie wybranego utworu harcerskiego i patriotycznego, a następnie przesłać link do organizatorów, na adres gok@trzcianne.pl. Szczegóły i niezbędne dokumenty znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie gok.trzcianne.pl.

Organizatorami konkursu są Gminny Ośrodek Kultury w Trzciannem oraz 1TDH „Sadyba” w Trzciannem. Impreza jest współfinansowana przez Powiat Moniecki.

Zapraszamy do udziału i liczymy na szeroki odzew, tak jak w poprzednich edycjach.

Do pobrania:

W związku z obostrzeniami, które weszły w życie w dniu 24 października 2020r. zajęcia stacjonarne w Gminny Ośrodku Kultury w Trzciannem zostały zawieszone.

Zapraszamy na wystawę konkursową online.

Czytaj dalej

Nasi najmłodsi fotografowie zmierzyli się tym razem z nie lada tematem. Efekty wkrótce na naszej stronie internetowej w dziale “Zespoły i grupy”.

Czytaj dalej

Po dłuższej przerwie w naszym Ośrodku Kultury ponownie ruszyły zajęcia taneczne. W każdy wtorek będą odbywały się spotkania grupy BISS dla młodszych i NICE dla starszych.  Zajęcia prowadzi Krzysztof Twarowski, instruktor ze studia Dance Projekt. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca, chętnych zapraszamy.

Czytaj dalej

Zapraszamy na zajęcia
Zapraszamy na zajęcia

Czytaj dalej

REGULAMIN
prowadzenia zajęć w GOK w Trzciannem w czasie
trwania epidemii wirusa COVID-19

 1. W związku z działalnością kulturalną do ośrodka mają prawo wstępu wyłącznie:
  1. Personel ośrodka;
  2. Uczestnicy, osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach kulturalnych;
  3. Rodzic lub opiekun w celu przyprowadzenia lub odbioru dziecka;
  4. Służby sanitarne, epidemiologiczne i wyspecjalizowany personel sprzątający;
  5. Inne osoby po uzyskaniu indywidualnej zgody Dyrektora ośrodka.
 2. Rodzice/opiekunowie mogą wchodzić z nieletnim uczestnikiem wyłącznie do przestrzeni wspólnej z zachowaniem zasady odstępu 2 metrów od innych osób, przy stosowaniu środków ochrony bezpośredniej w postaci osłon ust i nosa oraz rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcji rąk.
 3. Uczestnicy zajęć zobowiązani są przychodzić na zajęcia punktualnie na 5 min. przed ich rozpoczęciem. Niedopuszczalne jest wcześniejsze gromadzenie się uczestników zajęć i ich opiekunów wewnątrz budynku. Rodzice mają zakaz oczekiwania na dzieci w budynku instytucji.
 4. Wszyscy uczestnicy zajęć są wpuszczani przez instruktora lub pracownika GOK na 5 min. przed ich rozpoczęciem.
 5. Osobom z przejawami choroby, tj. gorączką, kaszlem zakazuje się przychodzenia na zajęcia,
  a także przebywania w budynku GOK. Jeśli objawy wystąpią podczas zajęć zostanie niezwłocznie wdrożona procedura postępowania na wypadek wystąpienia choroby zakaźnej (COVID-19).
 6. Do budynku wszyscy uczestnicy zajęć wchodzą we własnych maseczkach ochronnych i przed ich rozpoczęciem zobowiązani są do odkażania rąk płynem dezynfekującym, znajdującym się przy wejściu.
 7. W czasie zajęć dopuszcza się niekorzystanie z maseczek ochronnych z jednoczesnym obowiązkiem zachowania dystansu 2 m pomiędzy uczestnikami zajęć.
 8. Jednocześnie z toalety może korzystać tylko jedna osoba.
 9. Podczas kaszlu i kichania uczestnik zobowiązany jest zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzucić chusteczką do zamkniętego kosza i umyć ręce.
 10. Uczestnik powinien starać się nie dotykać dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu.
 11. Po skończonych zajęciach uczestnik opuszcza budynek bez zbędnej zwłoki.
 12. Wprowadza się 15 min. przerwy technicznej między kolejnymi zajęciami, w trakcie której instruktorzy prowadzący zajęcia zobowiązani są przewietrzyć użytkowane pomieszczenie.
 13. Maksymalnie w zajęciach odbywających się na sali w GOK może uczestniczyć 12 osób + instruktor.
 14. Wszystkie osoby przed wejściem do ośrodka mają mierzoną temperaturę termometrem bezdotykowym (dezynfekcja po każdej grupie) lub innym termometrem (dezynfekowanym po każdym użyciu).
 15. Do ośrodka nie są wpuszczane osoby z temperaturą przekraczająca 37,5o
 16. Niepełnoletnia osoba ze zwiększoną temperaturą jest izolowana od innych osób w wydzielonej przestrzeni epidemiologicznej, gdzie przebywa do czasu przyjazdu rodzica/opiekuna.

Zapraszamy na wakacyjne warsztaty tańca nowoczesnego dla dzieci oraz taniec towarzyski dla dorosłych (zajęcia do wyboru z oferty: latino solo, kurs tańca w parach).

Celem warsztatów jest przede wszystkim taneczne spędzenie wolnego czasu; nawiązanie nowych wakacyjnych relacji, wspólna wakacyjna integracja, wymiana doświadczeń, rozwój wspólnej pasji oraz poszerzenie umiejętności tanecznych.

W ofercie przygotowaliśmy:

Zajęcia taneczne z dwoma instruktorami.

Innowacyjne sposoby nauki tańca – gra Dance Central czyli powtarzanie kroków za postacią, dzięki czemu uczestnicy weryfikują dokładność ruchów i doskonalą je.

Film taneczny przeznaczony dla dzieci.

To, co dzieci lubią najbardziej… zabawy taneczne!

Chcielibyśmy, aby wszyscy uczestnicy ostatniego dnia zaprezentowali się przed rodzicami choreografią stworzoną podczas warsztatów oraz chętne osoby solówkami. Każdy tancerz otrzyma drobny upominek ukończenia warsztatów.

Planowany termin warsztatów 24-26 sierpnia 2020r. w godzinach 16.00 – 19.00. Zajęcia będą odbywały się na świeżym powietrzu. Uczestników zajęć obowiązują wcześniejsze zapisy w godzinach pracy GOK do dnia 21 sierpnia 2020r.

Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje
Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w ramach programu „Mam wybór…wybieram rozsądek”, organizują zawody biegowe pod nazwą „Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje”. Zawody odbędą się w okresie od 26 czerwca do 15 lipca 2020 roku.
Więcej szczegółów na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Powiatowym Przeglądzie „Na strachy w tradycji ludowej” online.

Zapraszamy na trzeci zestaw zajęć tanecznych online.

Wiewiórki 1   

Czytaj dalej

1 CZERWCA DZIEŃ DZIECKA

Zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszego województwa. Zgłoszenia do 5 czerwca 2020 r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w Pierwszym Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w formie online „Domowe wierszowanie”. Przedszkolaki z województwa podlaskiego mają możliwość podzielenia się swoimi umiejętnościami recytatorskimi. Przy pomocy rodziców mogą nagrać recytację wybranego wiersza np. telefonem lub kamerą komputerową, a film przesłać do Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku drogą elektroniczną do 5 czerwca 2020 r. Ogłoszenie laureatów nastąpi 15 czerwca 2020 r. na stronie internetowej PIK. Wszystkie szczegóły znaleźć można w regulaminie konkursu. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Dział Animacji Kultury PIK w Białymstoku:
Emilia Wyszkowska
tel./fax 85 744 63 13
lub tel. 85 749 60 50
animacja@pikpodlaskie.pl
e.wyszkowska@pikpodlaskie.pl

„Od świtu do zmierzchu” – konkurs fotograficzny on-line

W trudnym czasie odosobnienia, wątpliwości i rozterek zapraszamy do uważnej obserwacji i fotografowania zmieniającej się wokół nas rzeczywistości, bo chociaż dni biegną jak dawniej, „od świtu do zmierzchu”, są zgoła inne.Zapraszamy więc pasjonatów – amatorów fotografii do wzięcia udziału w Internetowym Konkursie Fotograficznym dla amatorów i spojrzenia przez obiektyw pod kątem tych zmian; na ludzi wyglądających teraz inaczej, miejsca, które jeszcze nie tak dawno tętniły życiem, wydarzenia i niezawodną naturę, pędzącą ku wiośnie – po prostu szukajcie znaków obecnego czasu.

Nagrody to 1000 zł za pierwsze miejsce, 800 złotych za drugie i 600 złotych za trzecie. Tytuł konkursu: „Od świtu do zmierzchu” jest uniwersalny – pomyślcie, jak wiele tematów i kadrów mieści się w tym pojęciu. Pozostawiamy Wam wolność wyboru i możliwość poszukiwania. Spróbujcie, a być może efekty zaskoczą Was samych!

Termin przesyłania prac upływa 30 maja 2020 r.

Dziękujemy za nadesłane prace, wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni – nagrody wręczymy w bezpieczniejszym czasie.

Czytaj dalej

Kochani Tancerze, Kochani Rodzice!

W związku z pandemią koronowirusa na świecie wszyscy jesteśmy postawieni w wyjątkowo trudnej sytuacji. Martwimy się o swoich najbliższych i o nasze zdrowie.

Wszyscy dobrze wiemy, że ruch to zdrowie. Dlatego nasz instruktor Krzysztof przygotował, nie tylko dla naszych zespołów tanecznych, filmy pokazujące jak we własnych czterech ścianach tańczyć.

Nie chcąc rezygnować z pracy jaką już włożyli nasi tancerze wraz z instruktorem, chcielibyśmy urozmaicić Wam czas w domu oraz monitorować wasze postępy. Proponujemy wyjątkowe zajęcia na ten szczególny czas.

Rozciąganie      
Choreografia      
Zajęcia Tańca Towarzyskiego      
Taneczna Zabawa Dla Najmłodszych      
Cheerladerki      
Podstawy Hip Hop Dzieci      
Freestyle      
Tabata      

Gminny Ośrodek Kultury w Trzciannem serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Wiosenne obrazy”, który po raz pierwszy odbędzie się w trybie online!

Do udziału zachęcamy młodzież oraz dzieci wraz z opiekunami z terenu Gminy Trzcianne. Konkurs będzie polegał na wykonaniu pracy konkursowej w dowolnej technice plastycznej, prezentującej treści spójne z tematem konkursu. Następnie prosimy sfotografować swoją pracę i przesłać na adres mailowy: gok@trzcianne.pl. Zgłoszenie powinno zawierać jedno zdjęcie dobrej jakości z dopiskiem: Imię i Nazwisko uczestnika konkursy oraz klasę do której uczęszcza. Na prace czekamy do 4 maja 2020r.

Liczą się pomysłowość, kompozycja i jakość techniczna oraz wykonanie zdjęcia. Zapraszamy!

Zgłaszający udziela prawa do nieodpłatnego wykorzystania zgłoszonej pracy w celu organizacji konkursu i promocji organizatora.

Do pobrania:
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Czytaj dalej

Kolejny już raz KOK zorganizował Powiatowy Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych. Do przeglądu zgłosiło się 7 zespołów, a ich poczynaniom na scenie przyglądali się i fachowym okiem oceniali: p.dr Artur Gaweł dyr. Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej oraz p.Dariusz Kryszpiniuk z Podlaskiego Instytutu Kultury. Po obejrzeniu tradycyjnych obrazków jury wytypowało dwa zespoły z Trzciannego do reprezentowania powiatu monieckiego podczas Przeglądu Wojewódzkiego w Łomży.

(źródło: kok.knyszyn.pl)

Czytaj dalej

%
Positive Reviews
+
support issues solved
+
Happy Clients

Video in the Background

We Worked with

What Clients Say

a great place to show best opinions

"I would also like to say thank you to all your staff. Rife WP Theme has completely fulfill our expectations."
Dana Bailey
Designer
"I don't always clop, but when I do, it's because of Rife. Thank you so much for your help. I use Rife often."
David Larsen
developer
"I would gladly pay over 600 dollars for Rife. Rife was worth a fortune to my company. Rife is the great webtool."
Mary Wells
Journalist

Build your dream website today.

Skip to content